Kapanan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır ?

Detaylı anlatıma geçmeden önce instagram hakkında biraz konuşalım. İnstagram dünya genelinde resim veya video paylaşım için geliştirilmiş bir sosyal medya platformudur. Facebook ve twitter benzeri bir hesap oluşturmanız ve kullanışlı bir profil’e sahip olmanız gerekiyor. İnstagram 6 Ekim 2010 yılında kurulmuştur yaklaşım (10 Yıl) olmuştur. 2019 yılında en çok indirilen uygulamalar listesinde 1. Sırada Watsapp 2. Sırada Tiktok 3. Sırada Mesenger yer almıştır. Watsapp uygulaması senelerce en çok indirilen uygulama olarak zirvede kalmıştır.

Kapanan İnstagram Hesabı Nasıl Açılır ?

 1. İnstagramdaki giriş (Login) Sayfasına gidin.
 2. Giriş bilgilerinizi yazın ve (Giriş) buto’nun arkasındaki ‘Oturum açma konusunda yardım alın’ yazısına tıklayın.
 3. Girdiğiniz’de yeni bir sayfaya yönlendirilirsiniz burda ‘giriş yapmada sorun var’ başlıklı bir yazı bulacaksınız.
 4. Fakat çogu hesaplar silinen söz konusu olduğunda bu yöntem size yardımcı olmaz. Doğru yardımı alacağınız şey ‘Daha fazla yardıma ihtiyacım var’ seçeneği olacaktır. Tıkladıktan sonra yeni bir sayfaya yönlendirileceksiniz.
 5. Bu bölgeye instagram hesabınızı açarken yazmış olduğunuz e posta adresinizi girin.
 6. Sonraki adımda sizden sahip olduğunuz hesabın düzenini soracaktır. Burda işletme hesabı veya kişisel hesap seçebilirsiniz.
 7. Bir sonraki adımda yapacağınız şey ‘Hesabım saldırıya uğradı’ cümlesine tıklamaktır. Ek ayrıntılı bir kutucuk açılacaktır bunu doldurmanız pek gerekli değildir bu kutucuğu atlıyabilirsiniz.
 8. Bu 7 adımı uyguladıktan sonra ‘Destek iste’ ye tıklıyabilirsiniz.
 9. Bu adımları uyguladıktan sonra çok kısa bir süre içinde belirttiğiniz eposta adresine bir mail gelecektir.
 10. Gelen mail’de sizden hesabım gerçek sahibi olduğunu kanıtlamanız için bazı bilgiler istenilecektir bunları eksiksiz şekilde sağlayınız.

İnstagram Hesabı Neden Kapatılır ?

Bu sorunun kaynağı 10’dan fazla sebebi olabilir örneğin: telif ihlal’leri , taklit hesapları , +18 içerik paylaşımları , küfür argo kelime kullanımları vb konulardan dolayı hesabınız kısıtlanabilir veya hesabınız açılmıyacak dereceye gelebilir. İnstagram kullanım koşullarını birçoğumuz okumadan onaylıyoruz aslında hesaplarımızda olan sorunların hepsi açıklamalı olarak kullanım koşullarında yazıyordur ve biz bunları okumadığımızdan dolayı bilmeden ihlal yapıyoruz ve instagram’ın bot’larına yakalanıyoruz. Bu sayede profilimiz ya kısıtlanıyor örneğin yorum atamıyoruz veya bir arkadaşımızı tanıdığımızı takip edemiyoruz buna profil kısıtlanması denir birde hesabımız engel yediğinde hesabımıza hiç giriş yapamayız aksine giriş yaparken uyarı kutucuğu gelir karşımıza burda gerekli bilgilendirme yazar.

İnstagram yönergelerini ihlal’den kaçının

 1. Size ait olan profili yönetin.
 2. Size ait olan fotoğraf ve videoları paylaşın.
 3. Cinsel içerikli +18 paylaşımlarda bulunmayın.
 4. Argo kelime paylaşımlarından uzak durun.
 5. Diğer üyelere , kullanıcılara saygılı olun.
 6. Spam göndermeyin. Örneğin bir fotografın altına mümkünse 4’den fazla yorum atmayın.
 7. İnstagram üyesi en az 13 yaşında olmalıdır.
 8. Profilinizi başka bir kullanıcıya satamassınız.
 9. Başka bir kullanıcıdan kullanıcı adını veya şifresini istiyemessiniz.
 10. Şiddet içeren fotograf veya video paylaşamassınız.
 11. İnstagram’ı asla yasa dışı şeyler için kullanmayınız.
 12. Hesabınızda oluşan sorunlar sizin sorumluluk altınızdadır.

Asla instagram bilgilerinizi araçlarda dahil olmak üzere kimse ile paylaşmayınız. Bu güvenli değildir Artıları ve eksileri bilmek istiyorsanız instagram kullanım sözleşmesini okuyabilirsiniz.